Η Δεξαμενή έχει επιφάνεια 1000 m2 και έχει επενδυθεί με Μεμβράνη HDPE πάχους 1mm. Για την προστασία της μεμβράνης τοποθετήθηκε πάνω και κάτω από την μεμβράνη Γεωύφασμα 200γρ/ m2 . Οι εργασίες επένδυσης ξεκίνησαν τον Αύγουστο του 2016 και ολοκληρώθηκαν σε 1 εργάσιμη μέρα. Σκοπός της Δεξαμενής είναι η συλλογή των στραγγισμάτων των πασσάλων ηλεκτροδότησης που φυλάσσονται στην αποθήκη με σκοπό να μην μολύνουν το υπέδαφος.
![](http://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-syllogis-straggismaton-passalon-ahk-1.jpg)
![](http://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-syllogis-straggismaton-passalon-ahk-2.jpg)
![](http://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-syllogis-straggismaton-passalon-ahk-3-1024x576.jpg)
![](http://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-syllogis-straggismaton-passalon-ahk-4-1024x576.jpg)
![](http://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-syllogis-straggismaton-passalon-ahk-5-1024x576.jpg)